خانه » لایف کوچینگ » تفاوت و فواید کوچینگ زندگی زنان و مردان چیست؟
19 دی 1399

تفاوت و فواید کوچینگ زندگی زنان و مردان چیست؟

کوچینگ زندگی زنان

در این مقاله به سؤالات زیر جواب می‌دهیم.

  • فرق کوچینگ زندگی زنان با کوچینگ زندگی مردان چیست؟
  • آیا زنان بیشتر به کوچ زندگی نیاز دارند یا مردان و چرا؟
  • فواید کوچینگ زندگی دختران چیست؟

با وب‌سایت توانمند شو همراه باشید.

چند نظر درباره‌ی فرق کوچینگ زندگی زنان و مردان

«دبورا برایسون» که خود، یک خانم شاغل در مشاور املاک است می‌گوید: «به نظر من کوچینگ زندگی زنان با مردان تفاوت دارد. تجربیات و روحیه و جنسیت زنان کلاً با مردان متفاوت است و نیاز به کوچینگ خاص خودشان را دارند.»

خانم‌ها بیشتر خودشان را فدا می‌کنند و بیشتر به لایف کوچ نیاز دارند

این‌یک واقعیت است که زن‌ها در اغلب موارد خودشان را بیشتر از مردها فدای خانواده می‌کنند.

 گاهی این موضوع یکی دیگر از تفاوت‌های کوچینگ زندگی زن با مرد است.

«استن تیو» که خود، یک کوچ زندگی است می‌گوید:

«گاهی زنان با مشکلات بیشتر، خاص و پیچیده‌تری درگیر هستند. از این رو می‌توان گفت که کوچینگ زندگی زنان امروزه اهمیت ویژه‌ای دارد.

یک زن برای رشد فردی به دلیل تفاوت‌های روحی و جسمی بهتر است که با یک کوچ زن کار کند.

یافتن یک کوچ خوب و ماهر زن خودش یکی از مشکلات پیش روی زنانی است که به خدمات کوچینگ نیاز دارند.»

یافتن کوچ زندگی برای خانم‌ها

مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که یافتن لایف کوچ ماهر خانم در همه جا از یافتن لایف کوچ ماهر مرد سخت‌تر است و نیاز به جستجوی بیشتری دارد.

گاهی شاید در برخی شهرها یا مکان‌ها لایف کوچ زن وجود نداشته باشد؛ به همین خاطر، خانم‌ها گاهی هم می‌توانند آموزش‌های راه دور را جایگزین کوچینگ حضوری کنند.

هم‌چنین «استن تیو» معتقد است که زنان در هنگام دریافت خدمات کوچینگ کمتر از آقایان حرف می‌زنند. او می‌گوید که مردان منظم‌تر از زنان در جلسات کوچینگ حاضر می‌شوند؛ در عوض، برخی مربیان دیگر اعتقاد دارند که مشاوره پذیری خانم‌ها از آقایان بیشتر است.

یکی دیگر از لیدرهای خانم به نام «پرسمان» نیز طبق تجربیاتی که داشته می‌گوید که ترجیح می‌دهد با خانم‌ها کارکند.

او معتقد است که جنسیت مشتری بر سناریوهای کوچینگ تأثیر می‌گذارد.

کوچینگ زندگی زنان و مردان در اصول فرقی ندارد

برخی کوچینگ‌ها هم هستند که می‌گویند زن و مرد در اصول کلی زندگی نیازهای مشترکی دارند، اما ابزارهایی که نیازهای آن‌ها را می‌تواند برطرف کند متفاوت است.

زنان خیلی وقت‌ها به ابزارهای بیشتر یا کاراتری نسبت به مردان احتیاج دارند چون مشکلاتشان در مقایسه با مردان بیشتر یا پیچیده‌تر است.

زنان نسبت به مردان ممکن است حساسیت‌ها یا مسائل بیشتری داشته باشند.

آنچه در مورد کوچینگ زنان و مردان به یک اندازه مهم است این است که باید هر دو جنس به روند تغییر متعهد باشند و در چالش تغییر شرکت کنند.

توضیحاتی در مورد کوچینگ زنان

اکنون پس از مقایسه‌ی کوچینگ مردان و زنان به بررسی خودِ کوچینگ زنان می‌پردازیم.

بدون اینکه از سخنان این بخش، برداشت منفی کنید باید بگوییم که به عقیده‌ی برخی از کارشناسان کوچینگ، تعداد زیادی از خانم‌ها ناخواسته مسائلی دارند که مجبورند آن‌ها را در عمق روح خود پنهان نگاه دارند.

خانم‌ها فکر می‌کنند که پنهان کردن و سرکوب کردن چنین مسائلی باعث حل آن خواهد شد ولی این طور نیست.

مسائلی که مرتبط با زندگی خانم‌ها است راهی برای برون‌رفت خواهد یافت و آن وقت است که آن خانم در زمانی که خودش هم انتظارش را ندارد رفتاری عجیب خواهد کرد، یا تصمیمی غلط یا عجیب خواهد گرفت، تصمیمی که بعدها شاید برای خودش هم عجیب یا باورناپذیر جلوه کند.

گاهی سرکوب امیال و آرزوهای این خانم‌ها خود را به شکل درد در عضلات مختلف بدن نشان خواهد داد؛ چون مسائلی که در قلب خود در مورد زندگی‌مان پنهان می‌کنیم از بین نمی‌روند بلکه یک روز در رفتار و یا در فیزیک ما سرریز می‌شوند و خود را به شکل علائمی بسیار منفی نشان می‌دهند.

کوچینگ زنان راه‌حلی برای گذشته‌های آزاردهنده و مسیری برای آینده

وقتی به یاد شکست‌هایمان در گذشته می‌افتیم فکر می‌کنیم که آن‌ها همیشه با ما خواهند بود.

این طرز فکر غلط باعث کندی یا توقف پیشرفت ما می‌شود.

اگر روی این مسائل کار نکنیم همان‌طور که گفتیم به‌احتمال زیاد بروز آن را در قالب گرفتن تصمیمات غلط یا دچار شدن به دردها و امراض فیزیکی خواهیم دید.

این حس در قالب نوعی انرژی منجمد در وجود ما جمع می‌شود و نمی‌گذارد درست فکر کرده و درست عمل کنیم.

کوچینگ زندگی زنان راهی سریع و مطمئن برای آزاد کردن این انرژی‌های منفی است. موضوع این است که آزاد کردن چنین انرژی‌های منفی باید توأم با جایگزین شدن یک برنامه‌ی صحیح و مطابق با ویژگی‌های شخص باشد، در غیر این صورت بعد از مدت اندکی شخص با معضلات قبلی دست به گریبان خواهد شد.

کوچینگ زنان و پایان استرس‌های مختلف

فواید کوچینگ زندگی زنان

تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که زنان مدرن و امروزی بیشتر از هر قشر دیگری در معرض استرس‌های گوناگون قرار دارند.

مشکلات ارتباطات خانوادگی و اجتماعی در تمام نقاط دنیا برای خانم‌ها افزایش یافته است.

واقعیت این است که آقایان و خانم‌ها همیشه نمی‌توانند با یکدیگر رفتار سنجیده‌ای داشته باشند.

خانم‌ها در چنین شرایطی مجبور می‌شوند از منِ حقیقی خودشان و از احساسات واقعی‌شان فاصله بگیرند.

این موضوع باعث ایجاد منبع عظیمی از تنش و استرس در آن‌ها می‌شود.

آن‌ها با ناراحتی جواب مشکلات خود را در بیرون از خودشان و در این و آن و یا در فلان موضوع جستجو می‌کنند؛ در حالی که جوابی که دنبال آن هستند از درون خودشان آغاز می‌شود و سپس در خارج از وجودشان می‌تواند تجسم پیدا کند.

چرا خانم‌ها نیز باید از کوچینگ زندگی زنان استفاده کنند؟

  1. کوچ‌ها تجربیات مختلفی را در زندگی پشت سر گذاشته و مرتب شخصیت خود را عمیق‌تر و وسیع‌تر کرده‌اند. آن‌ها تجربیات مشابه با زندگی شما را یا از سر گذرانده و یا در بسیاری از دیگر هنرجویانشان دیده و تجربه کرده‌اند.
  2. یک کوچ هیچ‌وقت به شما نمی‌گوید که چرا از فلان کس جدا شدید یا چرا جدا نشدید. بلکه او به شما کمک می‌کند که علت این موارد را خودتان در درون خودتان کشف کنید. این یاریِ واقعی یک کوچ به شما بدون مداخله و اعمال نفوذ در رفتارهای شخصی‌تان است.
  1. یک کوچ زندگی ماهر قبل از اینکه به هنرجوی خود بگوید که چه‌کار کند خود او را در موقعیتی قرار می‌دهد که بتواند ضرورت آن کار را درک کند. به‌طور کلی یک کوچ زندگی کمتر به شما دستورالعمل خواهد داد بلکه بیشتر کمک خواهد کرد که با دادن درک درست به شما از گذشته‌ و از آینده، ذهنیتتان را به فعالیت وادار کند طوری که خود بتوانید راه درست و مختصِ خودتان را پیدا کنید.
  2. یک کوچ ماهر گاهی از شما سؤالاتی فوق‌العاده مفید خواهد پرسید و مرزهایی را که در ذهن خودتان برپا کرده‌اید به چالش خواهد کشید.
  3. لایف کوچ به شما بانوی محترم کمک خواهد کرد متوجه شوید که چه چیزهایی را در زندگی نمی‌بینید و به این ترتیب خواهید دانست که باید روی کدام مسائل زندگی‌تان بیشتر کار کنید.

چند دلیل دیگر برای استفاده خانم‌ها از کوچینگ زنان

ویژگی‌های کوچینگ زندگی زنان

فراموش نکنید که در دنیا ثروتمندترین و قوی‌ترین زنان و مردان نیز به مشاهده‌ی خود و وضعیتشان از زاویه‌هایی متفاوت احتیاج دارند. برخی بانوان محترم فکر می‌کنند که خودشان قادر خواهند بود از زاویه‌ای دیگر به زندگی نگاه کرده و تشخیص دهند که باید از لحاظ درونی و بیرونی چه تغییراتی در خود به وجود باورند. نمی‌توان منکر هیچ حرکت شخصی شد ولی آنچه مسلم است این است که حتی اگر این کار برای شما ممکن باشد زمان بسیار زیادی نیاز خواهد داشت تا از راه آزمون و خطا (اگر در بین راه از تلاش خسته نشوید) به مقصد برسید.

استفاده از خدمات کوچینگ زنان در حقیقت یک سرمایه‌گذاری بر روی وجود شما است که باعث خواهد شد در کوتاه‌ترین زمان ممکن زندگی‌تان تغییر کند.

کوچینگ زنان به شما دخترخانم یا بانوی گرامی کمک می‌کند که ابتدا خودتان را تمام و کمال بپذیرید و نسبت به خودتان بهترین احساس‌ها را داشته باشید. این راه، راهی است که با استفاده از آن می‌توانید در مرزهای درهم و برهم ذهنیت، بدن و روح زنانه‌ی خود به گشت‌وگذار بپردازید.

حتی پرنفوذترین انسان‌ها در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی، نیاز دارند که بتوانند خودشان، اعمالشان و احساسات و افکارشان را از زوایای متفاوتی ببینند، به همین خاطر است که حتی زنان ثروتمند و سرشناس نیز همیشه از خدمات یک لایف کوچ استفاده می‌کنند.

برای استفاده از محصولات کوچینگ زندگی زنان کلیک کنید

منبع اول

منبع دوم